fbpx

Od renowacji kamienic do budowy Biedronki. Poszerzamy działalność!

Spółka z grupy Inside Park rozpoczęła budowę Biedronki w gminie Łubianka pod Toruniem. Firma poszerza tym samym profil działalności. Dotąd Inside Park zajmował się renowacją kamienic i inwestowaniem w nieruchomości. 

– Będzie to pierwszy sklep wielkopowierzchniowy, jaki wybudujemymówi Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku.Nie będzie jednak ostatnim. Prowadzimy równocześnie rozmowy dotyczące inwestycji w kolejne dyskonty i parki handlowe w innych rejonach Polski. Są one już zaawansowane. 

Biedronka powstanie przy ul. Toruńskiej, naprzeciw ośrodka szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej. Przy sklepie znajdzie się 70 miejsc parkingowych. Market będzie mieć powierzchnię ok. 1100 m2, będzie to zatem duży, wolnostojący, wielkoformatowy budynek. Koszt inwestycji wynosi 9 mln złotych.

Inside Park zlecił budowę sklepu wynajętego dla Biedronki firmie Gra-Mar z Kowalewa Pomorskiego. To doświadczony wykonawca. Gra-Mar budował już centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe w wielu miejscowościach w Polsce. Kierownikiem robót został Mateusz Przybyszewski, pod którego nadzorem powstało już ponad 10 obiektów handlowych.

Z budowy dyskontu cieszą się okoliczni mieszkańcy, którzy nie będą musieli jeździć już na duże zakupy do Torunia. W gminie działają wprawdzie sklepy spożywcze, ale Biedronka Inside Parku będzie największym obiektem handlowym w okolicy.

Inside Park działa na rynku nieruchomości od ponad 11 lat. Dotąd spółka dokonywała renowacji kamienic i zajmowała się inwestycjami w nieruchomości. Poszerzenie działalności o budowę obiektów handlowych wiąże się z wejściem Inside Parku na giełdę. 4 lipca 2023 roku spółka złożyła do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych wniosek o wprowadzenie akcji spółki do alternatywnego systemu obrotu. 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »