fbpx

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.  

Inside Park SA nawiązał współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tomasz Laskowski, prezes spółki, rozpoczął cykl wykładów dotyczących praktycznych aspektów inwestowania w nieruchomości. Prelekcje są otwarte dla studentów wydziału wszystkich lat.

Pierwszy wykład Jak kupić kamienicę lub inną nieruchomość? zgromadził wielu słuchaczy, a w pierwszej ławce zasiedli pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji UMK: prof. Małgorzata Jaworek, kierowniczka Katedry, prof. Włodzimierz Karaszewski, były dziekan WNEiZ i prorektor uczelni, prof. Marcin Kuzel i dr Magdalena Kuczmarska.

– Zachęcam wszystkich do inwestowania w nieruchomości mówił Tomasz Laskowski. – W tej branży okazji do zyskownych biznesów jest wiele, trzeba tylko odważyć się po nie sięgać.

Prezes Laskowski opowiadał o początkach Inside Parku oraz o tym, jak znaleźć nieruchomość, na której można dobrze zarobić. Mówił również o konieczności budowania dobrych relacji oraz wskazywał na ryzyka, jakie można napotkać, gdy perspektywa zakupu budynku wynosi kilka lat. Szczególne zainteresowanie słuchaczy – tak studentów jak i wykładowców – wzbudziły tzw. case study, czyli omówienia konkretnych przypadków wraz ze wskazaniem na problem i jego rozwiązanie.

– W inwestowaniu w nieruchomości Sky is the limitpodkreślał prezes. – Gdy myślę o tym, co mogę jeszcze zrobić ze swoim zespołem, wiem, że mam plan na kilkadziesiąt lat wprzód. To dlatego wprowadzam Inside Park na giełdę – aby zwiększyć jego wiarygodność, pozyskać kapitał i działać na jeszcze większą skalę.

W trakcie wykładu studenci mogli zadawać pytania i rozmawiać z prezesem. Także po prelekcji kilkoro z nich podeszło dopytać o szczegóły i podzielić się swoimi doświadczeniami na rynku nieruchomości.

Kolejny wykład Tomasza Laskowskiego na UMK odbędzie się 18 kwietnia o godz. 11.20. 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »