fbpx

Kupowanie nieruchomości za gotówkę

Kupowanie nieruchomości za gotówkę

Nie jest tajemnicą, że większość współczesnych milionerów przy swoich pierwszych inwestycjach w nieruchomości wspomagało się głównie kredytami. To pozwoliło im zgromadzić finanse, które ‘’wypracowały’’ dla nich odpowiedni luksus życia.

Jakie życie byłoby proste, gdyby każdy mógł kupować nieruchomości za gotówkę od samego początku… Bez martwienia się o zdolność kredytową, comiesięczną spłatę rat i odsetki.

 Wiele osób uważa, że kupowanie za gotówkę to dowód bogactwa i wolności finansowej. To dość górnolotne określenia, bo zgromadzenie tak dużej gotówki często bywa po prostu kwestią przypadku. W rzeczywistości ci, którzy posiadają duży kapitał, robią wszystko, by go zwiększać, więc pieniądze, zamiast leżeć na koncie i ‘’czekać’’ po prostu PRACUJĄ. 

Dziś wezmę pod lupę korzyści płynące z kupowania nieruchomości za kasę. Przedstawię Ci 5 plusów, które czekają na ‘’gotówkowych’’.  Do dzieła!

  1. Podstawowym argumentem jest przewaga negocjacyjna. Jeśli powiesz sprzedającemu nieruchomość, że proponujesz kwotę np. 20 tysięcy niższą, niż założył, ale płacisz od razu, to wizualizujesz u zbywcy możliwość zagospodarowania pieniędzy JUŻ TERAZ. Dostaje on możliwość otrzymania gotówki szybciej, niż się spodziewał, a w tak dużych emocjach przestaje myśleć racjonalnie o tym, że zarobi mniej o 20 tysięcy. Pamiętaj – sprzedaż to wymiana towaru na pieniąjduje sdze, a Ty masz pieniądze, których potrzebuje sprzedający, więc przed Tobą duże pole negocjacyjne, które możesz umiejętnie wykorzystać.
  2. W dobie pędzącego czasu argument oszczędności go jest niezwykle przemawiający.  Minimum formalności, brak konieczności umowy przedwstępnej, brak procedur kredytowych. Kupowanie za gotówkę to prawdziwe zbawienie czasowe dla większości z nas.
  3. Jeśli zainteresujesz się jakąś nieruchomością, a decyzja została praktycznie podjęta, nie musisz się martwić, że ktoś inny zawinie Ci ją sprzed nosa. Sprzedający, który ma do wyboru nabywcę za gotówkę i kredyt, to jego wybór zawsze padnie na tego, który szybciej przeleje mu kasę na konto, więc gotówkowi mogą śmiało polegać na prawie pierwszeństwa.
  4. Kupowanie nieruchomości za gotówkę pozwala umówić się ze sprzedającym na transze w płatności. Pozwala to na dogadanie się ze sprzedającym, że np. będziesz płacił cenę nieruchomości w transzach po 200 tysięcy złotych, a przeniesienie własności na Ciebie nastąpi już przy pierwszej z nich. Opisany model finansowy często jest wykorzystywany przez deweloperów i pozwala nie angażować całego kapitału od razu, a rozłożyć go na dogodne raty.
  5. Kupowanie za gotówkę pozwala robić to szybko, ale również pozytywnie wpływa na szybką sprzedaż. By sprzedać nieruchomość obciążoną kredytem hipotecznym, niezbędne jest zamówienie z banku zaświadczenia o wysokości zadłużenia, a to trwa od 7 do 14 dni lub dłużej. Poza tym każde takie zaświadczenie jest płatne, a do sprzedaży nieruchomości bardzo często jest potrzebne więcej niż jedno.

Zawsze podkreślam, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Kupowanie za gotówkę również. Która korzyść – Twoim zdaniem – jest najlepsza dla kupujących?

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »