fbpx

Jak maksymalizowac zyski z najmu

Czy, Twoim zdaniem, zwiększenie zysków z najmu nieruchomości do 8,5% do 100% jest w ogóle możliwe?

Istnieją pewne schematy, wykorzystywane przez nieruchomościowych ‘’zawodowców’’, które zawsze sprawdzają się przy zwiększaniu zysków. Robią to świadomie – wiedzą gdzie, co i jak należy wykonać, by więcej zarobić. Jeśli Ty również chcesz wiedzieć, w czym tkwi tajemnica wysokiego dochodu pasywnego, ten artykuł jest dla Ciebie!

Niepłacenie podatków… Brzmi to dla Ciebie jak marzenie? Wiadomo, podatki są wysokie a serce pęka, gdy trzeba oddać do Urzędu Skarbowego własną kasę. Istnieje jednak sposób, który pozwoli Ci legalnie nie płacić podatku od wynajmu za pomocą zastosowania tarczy podatkowej. Oznacza to, że stosując przyspieszoną amortyzację (10 lat = 10%), możesz wliczyć w koszty wynajmu 10% wartości zakupu nieruchomości. Są dwa warunki: musisz wybrać zasady ogólne rozliczania podatku (zamiast ryczałtu w wysokości 8,5% lub 12%) i posiadać mieszkanie, które jest zasiedlone od minimum 24 miesięcy. Możesz spotkać się z tym, że wielu księgowych nie będzie przepadać za tą formą rozliczenia podatku od najmu. Dlaczego? To wymaga od nich dodatkowej papierkowej roboty, Tak jak już wspomniałem – ten zabieg wymaga udowodnienia, że lokal był używany i prawdopodobnie będziesz musiał/a to udokumentować, dlatego zbieraj dowody i optymalizuj legalnie podatek. Zaoszczędzisz minimum 8,5 %. Brzmi zachęcająco? Więc czytaj dalej.

Kolejna szansa na zwiększenie wartości stawki czynszu najmu to home staging. Jeśli chcesz wiedzieć o co z tym w ogóle chodzi, TO OBEJRZYJ WYWIAD INSIDE PARK’U Z HOME STAGEREM (TU LINK).  https://www.youtube.com/watch?v=Zx5hjMZBQcM&t=76s

Pewnie już wiesz, że ludzie kupują emocjami, więc zadbanie o estetykę nieruchomości powinno być dla Ciebie priorytetowe. W rezultacie wynajmujący zapłaci Ci nawet o 30-40% więcej, niż byłby w stanie wydać na mniej zadbane mieszkanie. Home staging to często inwestycja w kwocie 1000 zł, czasem nawet 5000 zł, ale uwierz mi – warto. Dzięki temu każdego miesiąca będziesz zarabiać więcej na wynajmie, a inwestycja zwróci Ci się kilkukrotnie.

Wynajmując mieszkanie ważne, byś zadbał/a o czas trwania umowy najmu, co pozwoli Ci się zabezpieczyć przed tzw. pustostanem. Pustostan to nic innego jak okres, kiedy mieszkanie nie jest wynajęte, czyli jeden najemca opuścił już Twój lokal a drugi jeszcze nie rozpoczął umowy najmu. Działaj tak, by prezentować mieszkanie potencjalnym najemcom już w ostatnim miesiącu trwania umowy z poprzednim. Pozwoli Ci to oddać klucze nowemu lokatorowi od razu po wyprowadzce tego pierwszego, np. następnego dnia. Dzięki temu Twoje mieszkanie nie będzie pustostanem, a taki zabieg będzie pomocny w utrzymaniu 24-miesięcznego użytkowania, o którym mówiłem w punkcie pierwszym. Zauważ, że miesiąc przestoju w wynajmie to 8,3% mniej przychodu rocznie, a do tego dochodzą jeszcze opłaty administracyjne i wszystkie rachunki, które przez ten okres będą po Twojej stronie. 2 miesiące pustostanu to już 16,6% mniej przychodu rocznie, dlatego zadbaj o odpowiednie zapisy w umowie.

Kaucja to bardzo popularna forma zabezpieczenia nieruchomości. W Polsce już raczej nikt nie jest zdziwiony, kiedy musi zapłacić dodatkową kasę przed wynajęciem lokalu. Kaucja to ratunek w sytuacji, kiedy nasz najemca okaże się nieuczciwy lub zniszczy mieszkanie. Choć jest ona zazwyczaj równa jednomiesięcznej stawce czynszu najmu, to ja jednak zawsze proponuję zwiększyć tę kwotę. Pozwala to np. już na starcie zweryfikować wypłacalność najemcy. Taki depozyt może okazać się naprawdę zbawienny, a Ty chronisz swój portfel przed niepotrzebnymi wydatkami.

Teraz powiem Ci o czymś, co jest złotodajne i sprawdza się dosłownie ZAWSZE. Największy zwrot stawki czynszu najmu możesz uzyskać jak podzielisz swoje 3-pokojowe mieszkanie na 6 mniejszych. Dzięki temu podpiszesz 6 umów najmu, przez co zwiększasz rentowność nawet o 100%. Oczywiście wymaga to zainwestowania pewnej kwoty, ale wróci ona do Ciebie z prędkością światła a później czeka już czysty zysk. W takiej maksymalizacji przychodów możesz spotkać się z pewnymi wymogami technicznymi, jak np. odpowiednia ilość okien w każdym pokoju oraz odpowiednia wentylacja w pomieszczeniach.

Wynajem krótkoterminowy Twojej nieruchomości dla turystów również pozwoli Ci zamksymalizować stawki czynszu najmu do 100%. By to osiągnąć,

warto zaprzyjaźnić się z portalami typu booking.com lub airbnb.pl, które są najchętniej używane przez turystów szukających noclegu. Praca z tymi portalami wymaga od Ciebie poświęcenia kilku godzin w tygodniu, ale dzięki temu inwestycja pracuje, a Ty zarabiasz. Twoje zaangażowanie ma bezpośredni wpływ na zysk. Jeśli zajmiesz się sam zakwaterowaniem i wykwaterowaniem gości, sprzątaniem i praniem pościeli, to Twój zysk może wzrosnąć nawet o 200 – 250%. Jeśli nie masz takiej możliwości, to możesz skorzystać z usług firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomości, które zrobią to wszystko za Ciebie, a Ty będziesz tylko obserwować przelewy na konto.

Czy teraz już wierzysz, że to możliwe i wiesz, jak osiągać maksymalne zyski?


		

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »