fbpx

Kupowanie na kredyt

Kupowanie nieruchomości na kredyt, tak jak każda forma finansowania, ma swoje plusy i minusy. Jeśli chcesz poznać korzyści z tego płynące i dowiedzieć się, na jakie ryzyko lepiej się nastawić – jesteś w dobrym miejscu.

Największym plusem finansowania zakupu za pomocą kredytu, najczęściej hipotecznego, jest możliwość stosowania ‘’cudzych’’ pieniędzy do dużych inwestycji w nieruchomości. Wykorzystywanie pieniędzy z banku do skalowania przedsięwzięcia inwestycyjnego nazywamy profesjonalnie ‘’dźwignią finansową’’. Polega ona na nieangażowaniu swojego kapitału w całości, przez co można kupić np. więcej mieszkań w tym samym czasie. Czy to się opłaca? Tak, bo możesz np. pożyczyć pieniądze z banku na 6%, a zwrot z inwestycji wyniesie 10%, przez co całkiem pokaźna suma zostanie w Twoim portfelu. Jeśli kupisz więcej niż jedną nieruchomość (a do tego właśnie służy dźwignia finansowa) to zarobisz kilka razy więcej. Brzmi nieźle, prawda? Jak widzisz – do zostania człowiekiem wolnym finansowo potrzebuje zaledwie zdolności kredytowej a także podstawowej wiedzy, którą przekazuję Ci podczas moich szkoleń. 

Ryzyko kupowania na kredyt jest powszechnie znane i stanowi główny argument ‘’przeciw’’. Mam na myśli utratę płynności finansowej, której wszyscy się tak bardzo boimy. Wiadomo, utrata płynności finansowej to problemy z regularnym opłacaniem rat hipoteki. To prowadzi do egzekwowania przez bank swoich należności, a stąd już prosta droga do komornika… Pamiętaj jednak, że wystarczy nauczyć się zarządzania swoimi finansami, a wtedy nie musisz martwić się najgorszymi scenariuszami. Podczas mojego szkolenia ‘’inwestuj bezpiecznie’’ uczę tego jak nigdy nie zostać na finansowym lodzie, dzięki odpowiedniemu obrotowi comiesięcznych przychodów. Każdy jest w stanie wypracować w sobie dobre nawyki. Oczywiście istnieje cała masa innych zabezpieczeń przed utratą płynności finansowej. Banki, udzielając Ci kredytu, przygotowują się na wszystkie scenariusze, nawet te najmroczniejsze. Instytucje bankowe, finansując zakup nieruchomości, mają swoje procedury i systemy. Doskonale zdają sobie sprawę, że kredytobiorca, który zaciąga hipotekę np. na 30 lat, w ciągu tych 3 dekad może mieć różne problemy… Zmieniać pracę lub ją stracić, rozwodzić się, wpaść w pętlę długów, otworzyć lub zamknąć biznes itd. Banki takie sytuacje losowe mają wpisane w obszar ryzyka kredytowego i są przygotowani na sprawne działanie oraz współpracę z Tobą.

Wszystkie sprawy związane z kupnem nieruchomości na kredyt pomoże Ci załatwić dobry doradca kredytowy. Jeśli potrzebujesz kogoś zaufanego i sprawdzonego, odezwij się do mnie, a polecę Ci odpowiednią osobę. Pożyczenie pieniędzy z banku to świetny sposób na osiągnięcie wolności finansowej. Większość, nawet najbogatszych ludzi świata, zaczynała w ten sposób, dlatego Ty również możesz go wykorzystać!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »