fbpx

Kupować od firmy czy od osoby fizycznej?

Zastanawiałeś/łaś się kiedyś czy to, od kogo kupujesz nieruchomość, ma jakiekolwiek znaczenie?

Przedstawię Ci dziś 5 korzyści wynikających z zakupu nieruchomości przez osobę fizyczną od firmy, czyli dewelopera lub dystrybucenta nieruchomości. Zaczynajmy!

  1. Podstawową (i prawdopodobnie najprzyjemniejszą) korzyścią jest oszczędność kasy. I nie mam na myśli tu kilkuset złotych, a całkiem pokaźną sumę. Kupowanie od firmy pozwoli Ci legalnie nie zapłacić podatku od czynności cywilnoprawnych. Dodatkowo, kupując od dewelopera, który jest płatnikiem VAT, nie płacisz tzw. daniny w postaci PCC równej 2% wartości nieruchomości. Oszczędzaniu sprzyja również fakt, że dla firm ważny jest przepływ pieniądza, dlatego jeśli jesteś zdecydujesz się zrobić szybką transakcję, to masz dobre pole do negocjacji ceny nieruchomości i możesz liczyć na bardzo okazyjną cenę.
  2. Zawsze masz możliwość złożenia reklamacji dotyczącej np. przebiegu transakcji, co jest dla Ciebie dodatkowym zabezpieczeniem. Domyślasz się pewnie, że kupując od innej osoby fizycznej takiej reklamacji nie złożysz. Firma natomiast, dbając o dobry wizerunek, zrobi wszystko by obsłużyć Cię jak najlepiej, a wszelkie problemy zostaną rozwiązane z prędkością światła.
  3. Jeśli ktoś będzie próbował Cię umiejętnie oszukać, to i tak to zrobi. Taki scenariusz jest możliwy przy kupowaniu od osoby prywatnej, ale czy myślisz, że firma mogłaby dopuścić się jakiegokolwiek kłamstwa? Za firmą stoi sztab ludzi, którzy oszustwem naraziliby siebie samych na zamieszanie w coś nielegalnego. W Twoim przypadku kupowanie od firmy to zabezpieczenie w postaci kapitału zakładowego, Zarządu, czyli osoby odpowiadającej swoim majątkiem za działania firmy oraz Rady Nadzorczej składającej się z wykwalifikowanych ekspertów.
  4. Firmę możesz łatwo zweryfikować. Wystarczy sprawdzić opinię w mediach społecznościowych i rekomendacje od klientów, którzy zrealizowali już swoje inwestycje. Dobra firma sprzedająca nieruchomości na pewno zaprezentuję Ci swoje portfolio, dzięki czemu możesz łatwo przekonać się o wartości, jaką są w stanie Ci zaproponować.
  5. Ostatnia korzyść, jaka płynie dla Ciebie jako konsumenta, to sądownictwo i wyroki. Opowiedziałem Ci już o zabezpieczeniach podczas kupowania od firmy. Wiadomo, że zawsze warto mieć jak najwięcej kół awaryjnych i w tym przypadku są to właśnie sądy. Jeśli zdarzy Ci się sytuacja, że musisz iść do sądu ze sprzedającym nieruchomość, to pamiętaj, że wyroki w 75% są bardziej przychylne dla konsumenta niż przedsiębiorcy. Przedsiębiorcy mają tego świadomość, dlatego dążą do Twojego całkowitego zadowolenia.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Giełda

O crowdfundingu z prezesem Inside Parku

Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku, kolejny raz był panelistą konferencji o crowdfundingu, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.  Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy współpracy z

Czytaj Więcej »