fbpx

Jak zapewnić dobrą współpracę najemcy i wynajmującego

Październikowe spotkanie toruńskiego oddziału Mieszkaniczka poświęcone było w całości sprawom najmu mieszkań. O tym, jak przygotować umowę, aby gwarantowała bezpieczeństwo i komfort współpracy obu stronom, mówiła adwokat Katarzyna Bórawska z kancelarii B-Legal.

Mecenas Bórawska szczegółowo opowiadała o tym, jak radzić sobie z uciążliwymi lokatorami i czy zgłoszenie na policję to jedyne rozwiązanie. Doradzała, jak zadbać o swoje prawa zanim podpiszemy umowę najmu. Wyjaśniła, kiedy spółdzielnie mieszkaniowe powinny reagować na nasze zgłoszenie oraz czy i kiedy możemy zgłosić wniosek o ukaranie kłopotliwego najemcy grzywną przez sąd. Prelegentka mówiła też, w jakich sytuacjach przysługuje nam zadośćuczynienie lub odszkodowanie.

Wystąpienie mec. Bórawskiej miało charakter swobodnej rozmowy ze słuchaczami, którzy mieli do prowadzącej mnóstwo pytań. Ponieważ otrzymywali na nie jasne, precyzyjne odpowiedzi, spotkanie zgodnie uznali za bardzo merytoryczne i pomocne.

W trakcie przerwy Tomasz Laskowski, lider toruńskiego oddziału Mieszkanicznika, poprosił zebranych o udział w badaniu ankietowym na temat przyszłych tematów spotkań i szczegółowych zainteresowań członków stowarzyszenia. – Wasze odpowiedzi pomogą nam organizować kolejne inspirujące i edukacyjne spotkania mówił T. Laskowski.

Wykład odbył się piekarni-cukierni Bułka przy ul. Chełmińskiej 18 w Toruniu. Dziękujemy za gościnę i profesjonalną obsługę!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »