fbpx

Inside Park zbuduje największy park handlowy dla Nowego Miasta Lubawskiego

Toruński deweloper zajmujący się dotychczas rewitalizacją kamienic szuka najemców do przyszłego parku handlowego w Bratianie, w gminie Nowe Miasto Lubawskie.

Inside Park SA znany był na rynku dotąd z rewitalizacji kamienic. Firma poszerza jednak działalność o budowę obiektów handlowych. Spółka z grupy Inside Parku zbudowała już w 15 tygodni Biedronkę w gminie Łubianka pod Toruniem, a obecnie szuka najemców do przyszłego parku handlowego w Bratianie w gminie Nowe Miasto Lubawskie (powiat nowomiejski, województwo warmińsko – mazurskie). Będzie to największy tego typu obiekt dla Nowego Miasta Lubawskiego. Działka zakupiona przez jedną ze spółek z grupy ma powierzchnię 17 806 m2, a powierzchnia zabudowy wynosi 5 034 m2

Strefa handlowa powstanie w pobliżu przebiegającej w ciągu DK-15 obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie ronda w Bratianie.

– Inwestycja jest przygotowana od A do Z do komercjalizacji mówi Tomasz Laskowski, prezes zarządu Inside Park SA. – Posiadamy również zgodę na budowę dwukierunkowego zjazdu, który będzie stanowił wjazd do strefy handlowej i wyjazd z niej.

Spółka z grupy Inside Parku prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma sieciami handlowymi, zainteresowanymi utworzeniem w tym miejscu swoich sklepów. Są wśród nich Sinsay, Brico, Kik oraz najemcy z branży spożywczej i garmażeryjnej. Rozważana jest również opcja budowy lokalu gastronomicznego typu fast food. Wyraźne zainteresowanie wykazuje znana sieć restauracji, z którą spółka prowadzi negocjacje od października 2023 r. Firma rozważa też wyposażenie obiektu w stacje szybkiego ładowania aut elektrycznych. 

Prezes Laskowski podkreśla dobrą współpracę z gminą Bratian. – Gmina uchwaliła w lipcu 2023 roku miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, pozwalający na realizację parku handlowego. Gmina przychyliła się też do naszego wniosku o wydanie zezwolenia na lokalizację zjazdu z drogi gminnej na naszą działkę oraz planuje budowę drogi wewnętrznej prowadzącej między innymi do naszego parku handlowego. Dzięki temu inwestycja postępuje sprawnie mówi prezes Inside Parku.

Według obecnych planów budowa parku handlowego rozpocznie się w pierwszej połowie 2025 roku.

Inside Park działa na rynku nieruchomości od ponad 11 lat. Dotąd spółka dokonywała renowacji kamienic i zajmowała się inwestycjami w nieruchomości. Poszerzenie działalności o budowę obiektów handlowych wiąże się z wejściem Inside Parku na giełdę. 4 lipca 2023 roku spółka złożyła do Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych wniosek o wprowadzenie akcji spółki do alternatywnego systemu obrotu. Obecnie czeka na wyznaczenie daty debiutu.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »