fbpx

Dlaczego powinieneś kupić mieszkanie, zanim Polski Ład stanie się faktem?

Na pewno słyszeliście o najnowszych planach rządu – programie Polski Ład. Zagłębialiście się może w jego program pod kątem nieruchomości?

Jeśli nie, to już tłumaczę na czym będzie polegał i dlaczego jest to (bardzo) zły pomysł dla przeciętnego obywatela, który paradoksalnie może zwiększyć Twoje zyski jeśli jesteś inwestorem i w przeszłości zdecydowałeś się na zakup nieruchomości pod inwestycje lub zdecydujesz się na nią w najbliższych tygodniach.

Nowy ład, a rzeczywistość

Planowany przez Polski Rząd program o nazwie „Nowy Ład”, który ma wejść w życie już w 2022 roku, ma za zadanie ułatwić zdobycie mieszkania przez osoby, które nie stać na kredyt hipoteczny, poprzez możliwość budowy domu do 70 mkw. bez formalności lub gwarancję wkładu własnego udzielanego przez Państwo (maksymalnie 100 000 zł). 

Cel główny planowany przez Rząd? Spadek cen nieruchomości i ułatwienie dostępu do własnego m dla osób, które na nie obecnie nie stać. Czy rzeczywiście tak się stanie? Szczerze wątpię, zwłaszcza w ten pierwszy punkt. 

Przeanalizujmy to na chłodno – sporo osób, które chcą kupić mieszkanie, nie ma środków na wkład własny. Kiedy zapewnimy im ten wkład, wzrośnie popyt na mieszkania. Co się dzieje kiedy wzrasta popyt na cokolwiek? Wzrasta jego cena, bo jak wiemy – każdy chce zarobić, szczególnie deweloper. Jak w takiej sytuacji mogą zareagować banki? Najprawdopodobniej zaczną zwiększać koszty udzielania kredytów dla osób spoza Polskiego Ładu, przez co zakup mieszkania w okazyjnej cenie może być znacznie bardziej utrudniony – nie tylko poprzez wzrost wartości nieruchomości (które już teraz rosną na poziomie 6-7% od początku 2021 r.), ale i poprzez droższy kredyt hipoteczny. 

Jak się przed tym uchronić? Kup nieruchomość zanim Polski Ład stanie się faktem. Najciekawsze, najlepsze i najkorzystniejsze cenowo oferty znajdziesz jak zawsze w Inside Park. Sprawdź nasze aktualne oferty lub zadzwoń: 883 356 436 i dowiedz się więcej!

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »