fbpx

Strefa komfortu

Czy chcesz, żeby Ci było wygodnie przez chwilę, czy może wolisz zdobywać szczyty?

Mam wrażenie, że temat wychodzenia ze strefy komfortu jest aktualnie poruszany wszędzie przez trenerów, psychoterapeutów, coach’ów itd.

O co, do cholery, chodzi z tym wychodzeniem ze strefy komfortu?

Mam do Ciebie kilka pytań z tym związanych.

  1. Czy poród dziecka jest wygodny? Czy jest komfortowy? Oczywiście, że nie. Jednak dziecko, choć rodzi się w bólach, daje nieograniczone szczęście, radość i miłość.
  2. Czy prowadzenie firmy jest proste? Nie jest. Nie jest również komfortowe. W zamian za to spodziewaj się ponadprzeciętnej satysfakcji w momencie, w którym widzisz rozwój swoich podopiecznych. Spodziewaj się radości z ich sukcesów jak również Twoich osobistych zwycięstw.
  3. Czy powrót do formy po wypadku jest przyjemny i lekki? Nie jest i nie ma nic wspólnego z komfortem. Każda rehabilitacja i rekonwalescencja jest bolesna. Jednak człowiek z natury jest na tyle silny, że dzięki wylanym litrom potu oraz łez jest w stanie wrócić do normalnego funkcjonowania. Siła ludzka jest niezastąpiona.
  4. Czy myjesz zęby codziennie? Tak!  I to jest rodzaj systematyczności, jakiej wymaga Twoje ciało, dusza i umysł.Zawodowy sportowiec, który osiąga światowe rekordy również ma trenera mentalnego, psychologa oraz trenera fizycznego. Większość psychiatrów również chodzi do psychiatry. Każdy, kto osiąga duże sukcesy, pracuje nad sobą systematycznie. Nie zastanawia się, czy to wygodne i konieczne.
  5. Czy przekraczanie granic to coś, co lubisz? Może nie jest to zbyt komfortowe, ale musisz się oswoić. Oczywiście tylko wtedy, kiedy interesuje Cię pokonywanie własnych barier i rozwój… Ludzie, którzy są na szczycie, codziennie wychodzą ze strefy komfortu, dla nich jest to jak mycie zębów.

Nie zawsze musi być wygodnie, dobrze i miło. To może i jest fajne, ale nigdzie Cię nie zaprowadzi. Wychodzenie ze strefy komfortu to robienie rzeczy, które sprawiają Ci trudność, ale równocześnie czynią Cię osobą silniejszą, wytrwałą i bardziej konsekwentną. Ty decydujesz.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Giełda

O crowdfundingu z prezesem Inside Parku

Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku, kolejny raz był panelistą konferencji o crowdfundingu, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.  Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy współpracy z

Czytaj Więcej »