fbpx

Noworoczne postanowienia inwestora

Mój cel: w 2021 zarobię milion na nieruchomościach. Jak go wyznaczyłem i co ważniejsze, jak zamierzam go osiągnąć? To proste! Cel musi być Sprecyzowany, mierzalny, ambitny, realnym, terminowy i oznaczony czyli SMART.

Często słyszę zarobię milion zł na nieruchomościach, wówczas zadaję pytanie, ale jak? W jaki sposób? Co zrobisz krok po kroku? I o tym właśnie będzie ten artykuł. Dlaczego możesz mi zaufać i wyznaczyć ze mną swoje cele?

 1. Prowadzę z powodzeniem kilka spółek aktywnie inwestujących w nieruchomości.
 2. Moje firmy osiągają milionowe zyski, zyski nie obroty/przychody!
 3. Potrafię pomnażać kapitał w sposób zorganizowany i zaplanowany, a wiedzą jak to zrobić dzielę się w szkoleniach

Jeszcze kilka lat temu marzyłem o tym, aby opowiedzieć o sobie w ten sposób, przełomowy moment nastąpił kiedy kupiłem szkolenie za 50 tys. zł i zainwestowałem w siebie. Inwestycja w Ciebie zwróci się bardzo szybko, wystarczy, że będziesz wdrażać to czego Cię uczą. Wiesz jakie są najgroźniejsze dla Twojego rozwoju słowa? “Ja to wiem”. Te słowa potrafią zabić Twoją szansę na sukces, rozwój, zmianę. Dopóki nie wiesz i potrafisz to przed sobą przyznać, będziesz się rozwijał.

Wróćmy do postanowień noworocznych, które często wiążą się mocno ze zmianą. Bo jeśli chciałbym zarobić 1 000 000 zł to może musisz rzucić pracę na etacie, może musisz wziąć kredyt, pożyczkę lub sprzedać majątek, który odziedziczyłeś po rodzicach ? To wszystko jest zmiana. Reagujemy na nią w następujący sposób:

 1. Oswajamy się ze zmianą, w tej fazie jesteśmy podekscytowani, ale trwa to zazwyczaj tylko kilka dni
 2. Później zaczynają się myśli “to jest bez sensu!”,  “po co mi to?”, zaczynasz polemikę z samym sobą i rozważasz porzucenie postanowienia
 3. Walczysz ze sobą albo ulegasz, jeśli wygrałeś tę walkę idziesz dalej realizując założenia, które doprowadzą Cię do zmiany
 4. Po ok 2-3 tygodniach pojawiają się pierwsze trudności, na tym etapie znajdziesz już wielu sojuszników, którzy utwierdzą Cię w przekonaniu, że można już odpuścić i wrócić do tego co było
 5. Rezygnujesz.

Oczywiście jest też alternatywna, czyli wygrałeś walkę z samym sobą i ewentualnymi przeszkodami w drodze do celu. Brawo! Jesteś w grupie 0,1% osób, które są liderami i prawdziwymi wojownikami walczącymi o swoje cele – zarobisz swój milion prędzej czy później. Każde działanie musi być poparte dobrym planem zgodnie z zasadą SMART. 

Święta i Nowy Rok mogą sprawić, że wyznaczymy sobie nierealne, odległe i nieprzystające do naszych możliwości cele, które zarzucimy po kilku dniach, a najpóźniej w lutym. Spróbuj zrobić to tak jak ja i osiągnij więcej dzięki metodzie SMART. Jak ja to robię?

Mój cel na 2021 rok:

 1. Został zakomunikowany w zespole już w grudniu
 2. Na pokrycie celu – przedstawiłem strategię, która zawierała szczegółowy plan działania. Dzięki temu cały zespół wie, jak będziemy realizować każdy z celów krok po kroku.
 3. Strategia i cel firmy jest ściśle skorelowany z misja i wizją firmy, którą systematycznie przedstawiam w firmie.
 4. Wszystko co powyżej wymieniłem odbywa się w zgodzie z wartościami panującymi w zespole oraz zasadami typu kodeks honorowy, które również systematycznie komunikuję.
 5. Planując drogę do celu uwzględniłem błędy, które popełniłem w 2020r., wyciągnąłem z nich wnioski i wdrożyłem zmiany w życie.

Pamiętaj droga do celu jest tak prosta, jak precyzyjny jest Twój plan jego realizacji. Powodzenia!

Autor: Tomasz Laskowski

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »