fbpx

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Co musisz sprawdzić przed zakupem nieruchomości?

Bez względu na to, czy kupowana nieruchomość to inwestycja czy mieszkanie dla Ciebie, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które obowiązkowo musisz sprawdzić. Dlaczego?
Już przed aktem notarialnym możesz zyskać informacje, które pomogą w ustaleniu drogi do zmaksymalizowania zysków. Działając według listy, którą za moment Ci przedstawię, zyskasz pewność, że nie kupujesz ‘’kota w worku’’, więc zawsze wygrywasz. Do dzieła!

1. Wywiad środowiskowy. Kto powie Ci więcej na temat nieruchomości niż sąsiad z naprzeciwka? Warto pytać, tylko pamiętaj: Nie wyciągaj pochopnych wniosków po jednej rozmowie. Działaj według przekonania, że musisz zebrać dane z trzech różnych źródeł, by traktować jakąś informację jak potencjalny fakt.

2. Sprawdź księgę wieczystą. To zdecydowanie skarbnica wiedzy, jeśli potrafi się odczytywać zawarte w niej informacje. Masz z tym problem? Odezwij się do mnie – pokieruję Cię do odpowiedniej osoby.

3.Sprawdź stan elementów konstrukcyjnych w budynku. Te informacje uzyskasz np. u administratora budynku.

4. Uzyskaj informacje na temat stanu technicznego pionów wodnych, kanalizacyjnych itd. Dzięki temu oszczędzisz sobie stresu i ewentualnych wydatków. 

5. Zapytaj o zadłużenia względem opłat (np. spółdzielnia, hipoteka, podatki). Szczególnie przy inwestycji bardzo ważne jest oszacowanie przyszłych wydatków.

6. Musisz określić dokładną wysokość czynszu, a w tym celu warto zorientować się np. kto jest administratorem lub czy wspólnota mieszkaniowa zaciągnęła kredyt na remont części wspólnych itd.

7. Sprawdź pełnomocnictwo osoby od której kupujesz nieruchomość. Może się okazać, że jej pełnomocnictwo wygasło i nie ma prawa sprzedawać tego lokalu.

8. Sprawdź dokładną powierzchnię, nawet jeśli sprzedający już ją podał. Pomoże Ci w tym zlecenie inwentaryzacji.

9. I najważniejsze: Przeczytaj podstawę nabycia nieruchomości!

Informacje, które zdobędziesz dzięki tej liście, to absolutne must have nieruchomości. Przejdź przez 9 kluczowych kroków, a zagwarantujesz sobie spokojny sen bez martwienia się o dodatkowe koszty.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Giełda

O crowdfundingu z prezesem Inside Parku

Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku, kolejny raz był panelistą konferencji o crowdfundingu, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.  Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy współpracy z

Czytaj Więcej »