fbpx

Koronawirus 2.0, czyli wszystko się zmienia

Zmiana wymaga elastyczności. Nie każdy potrafi dostosować się do okoliczności. Nie zawsze jest to łatwe. Przetrwają najtwardsi, pandemia wskaże prawdziwych liderów.

Empatia

Koronawirus wyzwolił w nas empatię. Mamy teraz wiele okazji i możliwości, żeby pomagać sobie nawzajem, dostrzegamy to, co dotąd nam umykało, jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Wiemy już, że żadne pieniądze nie kupią i nie wrócą nam zdrowia.

Dom

Dbamy o siebie i swoich bliskich bardziej, mamy na to więcej czasu. Więcej czasu spędzamy w domu, inaczej ustalamy priorytety, zyskaliśmy czas dla rodziny, którego dotąd ciągle nam brakowało.

Możemy być wszędzie! 

Okazało się, że można robić spotkania z klientami z Śląska i Warszawy w jednym czasie, w jednym dniu bez wychodzenia z domu. To na pewno oszczędność pieniędzy i czasu. Spotkania online nie są już traktowane jako te gorsze, one są po prostu alternatywą, obecnie jedyną.

Możemy wszystko!

Niemożliwe stało się możliwe! Urzędy nigdy nie były tak otwarte jak teraz. Nagle okazało się, że nie ma takiego wniosku, którego nie złożysz mailowo, a każdą odpowiedź możesz już uzyskać telefonicznie albo przez Internet.

Ci którzy mówili, że się nie da – zobaczyli tych, którzy wierzą, że się da i przestali marudzić, a zaczęli działać. Pracujemy tak jak wcześniej, ale szukamy niszy, żeby zdobyć przewagę rynkową. Otworzyliśmy się na to, co nowe. Robimy nowe rzeczy, co paradoksalnie daje nam więcej radości i satysfakcji, niż mieliśmy dotychczas.

Najlepszy czas na zmianę jest …teraz!

Autor: Tomasz Laskowski

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »