fbpx

Gdzie w Toruniu inwestować, wynajmować i mieszkać?

Gród Kopernika i piernika

To, że Toruń to piękne i niesamowite miasto wie każdy, kto choć raz go odwiedził – czy to w celach służbowych, turystycznych, rodzinnych czy innych.. Toruń jest miastem położonym na północy kraju, z liczbą ponad 200 tys. mieszkańców. Miastem, przez które przepływa Wisła oraz Drwęca i drugim co do wielkości w województwie kujawsko-pomorskim. Warto wspomnieć, że jest również jednym z najstarszych miast w Polsce. Gród Kopernika i piernika 🙂

Miliony turystów

O uroku miasta przekonują się codziennie mieszkańcy oraz miliony turystów, którzy każdego roku przybywają, aby podziwiać jego piękno i historię. Według danych z raportu Monitoringu Ruchu Turystycznego w 2019 miasto odwiedziło ponad 2,5 mln turystów. Brzmi imponująco, prawda?

Gdzie warto inwestować?

Dziś przybliżę kilka bardzo atrakcyjnych lokalizacji, które warto zobaczyć, a przede wszystkim w których warto inwestować. Ocena subiektywna, ponieważ Toruń jest na tyle wspaniałym miastem, że trudno skupić się na 3 czy 4 lokalizacjach. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie w zależności od potrzeb!

Rynek Staromiejski i Nowomiejski

Toruńskiej Starówki nie należy rozgraniczać, ponieważ zarówno Stare Miasto jak i Nowe Miasto są równie atrakcyjne pod względem zabytków czy wydarzeń kulturalnych. Świetnie prosperujący najem krótkoterminowy pozwala turystom i osobom przyjeżdżającym w celach służbowych korzystać z głównych atrakcji i być w centrum wydarzeń. Doskonała komunikacja z każdą częścią miasta. Przepiękne historyczne kamienice, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, Ratusz Staromiejski, Kościół Św. Jakuba, Dwór Artusa, Pomnik Mikołaja Kopernika, piękne gotyckie i renesansowe kamienice w części Nowego Rynku i wiele więcej. 

Jest to najważniejszy punkt do zwiedzania  oraz miejsce, w którym warto inwestować myśląc o najmie krótkoterminowym dla turystów czy długoterminowym dla studentów i osób pracujących.

Bydgoskie Przedmieście

Położone w zachodniej części miasta. Graniczy ze Starym Miastem i Bielanami słynącymi z miasteczka studenckiego. Piękna część Torunia, którą warto zwiedzić, a przede wszystkim zamieszkać, jeśli jesteście miłośnikami secesyjnych XIX-wiecznych kamienic. Bydgoskie Przedmieście ma dostęp do Wisły, a jego największym atutem jest Park Miejski, który jest jednym z najstarszych Parków w Polsce, o charakterze otwartym. Dostęp do Martwej Wisły i niesamowitych alejek urzeknie każdego miłośnika przyrody. Miejsce idealne dla osób ceniących sobie bliski kontakt ze Starówką, ale w spokojnym wydaniu. Dobrze prosperujący najem długoterminowy, dzięki bliskiej odległości od Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Kilka minut na Stare Miasto i kilka kroków do Ogrodu Zoobotanicznego, o którym również nie można zapomnieć.

Winnica

Usytuowana jest we wschodniej części miasta i graniczy m.in. z Wisłą, Jakubskim Przedmieściem czy Rubinkowem. Od XIII do XVII wieku prowadzono w tej części uprawę winorośli. Winnica położona jest Na Skarpie i ma niesamowity widok na Wisłę.  Od kilkunastu lat prężnie rozwija się tutaj budownictwo wielorodzinne, a w jej południowej części budownictwo jednorodzinne w zabudowie szachulcowej i te jeszcze z czasów powojennych. Miejsce idealne dla rodzin, miłośników Wisły i wschodów słońca o poranku z pięknym widokiem na taflę wody, ale również dla inwestorów, gdyż najem w tej części miasta pozwala na osiąganie dużych zysków. Lokalizacja odgrywa tutaj kluczową rolę.

Rudak

Przechodzimy do ostatniej lokalizacji – na lewobrzeże. Rudak niegdyś był osadą, a dziś jedną z dzielnic Torunia, która stała się bardzo popularna wśród młodych rodzin. Dobrze rozwijająca się zabudowa wielorodzinna, a głównie jednorodzinna m.in. nad jedynym w mieście jeziorem Nagus – pięknym i spokojnym miejscem na toruńskiej mapie. Rudak jest doskonale skomunikowany z centrum miasta dzięki inwestycji jaką była budowa mostu imienia gen. Elżbiety Zawadzkiej. Lewobrzeże jest coraz częściej wybieranym miejscem do zamieszkania, dzięki braku utrudnień komunikacyjnych dla mieszkańców miasta. 

Inwestuj w Toruniu

Atrakcyjnych lokalizacji w Toruniu jest wiele. Toruń jest pięknym miastem, w którym każdy znajdzie miejsce idealne dla siebie do życia, do prowadzenia biznesu, inwestowania w nieruchomości czy po prostu do zwiedzania.

Auror: Katarzyna Fijałkowska-Anusiak

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »