fbpx

Deweloper z Torunia podsumowuje najważniejszy rok w swojej historii!

Wyjątkowe 12 miesięcy ma za sobą spółka Inside Park. Deweloper podsumował 2022 rok, w którym podjęte zostały kluczowe decyzje.

Firma Inside Park powstała w 2012 roku, spółkę zarejestrowano w 2016 r., a w 2020 r. została przekształcona w spółkę akcyjną. Pierwszy projekt inwestycyjny podjęto w 2015 r. W swojej 10-letniej historii toruński deweloper działający na rynku wtórnym i zajmujący się rewitalizacją wiekowych obiektów miał kilka ważnych momentów, ale w 2022 roku podjęta została kluczowa z perspektywy rozwoju dalszej działalności decyzja. Na początku maja Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Inside Park S.A podjęło decyzję o emisji 150 000 akcji spółki. 

Przeprowadzenie oferty publicznej zakończyło się w lipcu i trwa dopinanie niezbędnych formalności koniecznych do planowanego debiutu na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W związku z rozwojem działalności powiększona o nowych członków została Rada Nadzorcza spółki  i obecnie składa się z: Przewodniczącego Rady Nadzorczej – dr Krzysztofa Mateli, a także: Alicji Laskowskiej, Magdaleny Dorynek oraz Przemysława Roszka i dr Michała Weyny.

– Decyzja o wejściu na giełdę otworzyła wiele spektakularnych możliwości rozwoju spółce Inside Park między innymi: rozpoczęliśmy rozmowy biznesowe nt. sprzedaży pakietu nieruchomości do funduszy inwestycyjnych. Negocjujemy kontrakty na zakup nieruchomości o łącznej wartości ponad 30 mln złotych. Sprzedajemy zaufanym inwestorom całe kamienice na cele inwestycyjne. Poza tym wszystkim są oczywiście korzyści w postaci rozwoju Inside Park, nowych ambitnych celów i wyzwań wyznaczonych na nadchodzące lata. Perspektywa rozwoju i wzrostu wartości akcji spółki jest mocno przewidywana – mówi Tomasz Laskowski, prezes Inisde Park, który w tym roku został liderem lokalnego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik.

Pozyskanie ponad 800 tys. złotych kapitału od 32 inwestorów to jeden z ważnych tegorocznych sukcesów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak trudne 12 miesięcy za nami. Dużym echem odbiła się podjęta już po kilku godzinach od rozpoczęcia wojny w Ukrainie decyzja o udostępnieniu jednego z pozostających w zasobach Inside Park budynku, w którym schronienie mogli znaleźć uchodźcy wojenni. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.   

W sprawach biznesowych warto przypomnieć o sprzedaży kamienicy przy ulicy Browarnej i komercjalizacji kamienicy przy ul. Poznańskiej, a także o kilku umowach przedwstępnych na zakup nieruchomości położonych w Toruniu i innych miastach północnej Polski. 

– W nadchodzącym roku planujemy upublicznić akcje firmy Inside Park na parkiecie GPW. Rozwinąć aktywizację kupowanych nieruchomości oraz zwiększyć przychody i zyski ze sprzedaży. Stoimy stabilnie na kilka nogach biznesowych w nieruchomościach i jesteśmy przekonani, że w następnym roku pozytywnie zaskoczymy interesariuszy kolejnymi sukcesami, o których już jest głośno wewnątrz organizacji – dodaje Tomasz Laskowski. 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »