fbpx

Co mają wspólnego nieruchomości z torebką Chanel?

Wszyscy odczuwamy galopującą inflację – wzrost cen podstawowych produktów czy usług dotyczy każdego z nas, bez wyjątku. Ale skąd ona się właściwie bierze?

Na poziom ceny wpływ ma wiele czynników – cena importu, cena na rynkach międzynarodowych, ceny surowców, a nawet zjawiska atmosferyczne, które prowadzą do urodzaju bądź niedoborów np. produktów rolnych, co z kolei wpływa na wzrost cen za dane produkty (lub ich obniżenie). Istotnym czynnikiem jest również Państwo i prowadzone przez nie działania finansowe – ważne jest tutaj racjonalne zarządzanie budżetem i podejmowanie przemyślanych inwestycji, na które nie mamy wpływu jako obywatele.

W Polsce, jako cel inflacyjny, zakładany jest wzrost cen o 2,5% w skali roku, tymczasem stan ten na czerwiec 2021 to aż 4,4% (czyli niemal dwukrotnie większy niż zakładany!).

Konsekwencje wysokiej inflacji łatwo przewidzieć – postępujące zubożenie czy spadek wartości oszczędności w naszym portfelu lub na koncie bankowym.

Czy da się zatem uchronić przed inflacją, czy też jesteśmy na nią skazani?

Sposób, który sprawdza się zawsze to nic innego jak lokowanie pieniędzy w dobra, które nie tracą wartości tak szybko, a nawet nabywają ją z czasem. Są to m.in:

  • Złoto
  • Dzieła sztuki
  • Torebki marek luksusowych
  • A przede wszystkim – nieruchomości.

Zacznijmy od „łatwiejszego zakupu”. Jedna z najsłynniejszych torebek luksusowych marki Chanel, w ciągu kilku miesięcy podrożała o blisko 20% (z 6800$ do 7800$). A jak to wygląda w przypadku nieruchomości?

W I półroczu 2021 r. ceny mieszkań wzrosły bardziej niż przez cały 2020 r. (wg. danych portalu RynekPierwotny.pl)! Planowany przez Polski Rząd program o nazwie „Nowy Ład”, który ma za zadanie udzielać przez Państwo gwarancji na wkład własny do mieszkań (dla konkretnej grupy odbiorców) może jeszcze bardziej wpłynąć na podwyżki cen – banki mogą zwiększyć koszty udzielania kredytów, przez co zakup mieszkania w okazyjnej cenie może być znacznie bardziej utrudniony. Dodatkowo galopująca inflacja będzie wpływać na wyższe koszty budowania mieszkań w stanie deweloperskim, co przełoży się na znacznie wyższe koszty nowych (i nie tylko!) nieruchomości.

Co to znaczy? To znaczy, że tanio już było, tak jak najlepszy czas na inwestycje był wczoraj. Kolejny najlepszy czas na działanie jest dzisiaj, więc nie zwlekaj, sprawdź nasze inwestycje i zadzwoń do naszych specjalistów po więcej szczegółów.

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie inflacji na torebki marek luksusowych i nieruchomości, pobierz BEZPŁATNEGO ebooka na ten temat. 🙂

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »