fbpx

5 powodów, dla których warto inwestować w kamienice

Zastanawiasz się, czy lepiej inwestować w kamienice czy nowe budownictwo? Mam dla Ciebie 5 powodów, dla których odtąd Twoje inwestorskie serce na widok kamienicy zabije mocniej!

  1. Kupujesz historię, a piękne historie dobrze się sprzedają i… wynajmują. Każda kamienica to historia, a historie budzą emocje i dobrze się sprzedają. Nie będziesz miał problemu z ewentualną sprzedażą swojej nieruchomości. Dodatkowo jeśli wybierzesz atrakcyjną lokalizację (miasto i dzielnica) z łatwością znajdziesz najemców.
  1. Inwestujesz w ogromny potencjał architektoniczny. Perspektywa remontu kamienicy najczęściej odstrasza, ale efekt końcowy zachwyca nawet największych sceptyków. Powierzchnia kamienicy daje wiele możliwości podziału przestrzeni i jej aranżacji. Klimatyczne stropy, skosy, piękne schody, oryginalne drewniane elementy konstrukcyjne. Nigdzie indziej nie osiągniesz takiego efektu!
  1. Kamienice do przestrzeń i duże okna. A wysokie i jasne mieszkanie to zawsze  atrakcyjne mieszkanie. Trudno o bardziej przestronne wnętrza, niż te w kamienicach. Ułatwiają fotografowanie i videofilmowanie, które są dzisiaj podstawą sprzedaży lub wynajmu każdej nieruchomości.
  1. Ceny mieszkań w kamienicach do remontu są bardzo atrakcyjne. Jeśli tylko wiesz jak i z kim najlepiej remontować, to czekają na Ciebie naprawdę świetne okazje cenowe. Kupno nieruchomości w kamienicy do remontu to także szansa, by przy pomocy architekta wydobyć z danej nieruchomości cały jej zabytkowy potencjał.
  1. Kamienice zazwyczaj znajdują się w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, blisko najważniejszych punktów danego miasta. Co to oznacza w praktyce? Jest wszędzie blisko, zarówno do miejsc typowo turystycznych jak i urzędów. Nie stoimy w korkach, nie musimy korzystać z komunikacji miejskiej,  jesteśmy “w centrum” i wszędzie dojdziemy szybko na piechotę. To niewątpliwa przewaga jeśli chcemy naszą inwestycję wynajmować turystom.

Nie czekaj aż inni Cię wyprzedzą i sprawdź naszą ofertę inwestycji w kamienicach już teraz. A jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące inwestowania w kamienice czy inwestowania w ogóle, zapraszamy do kontaktu!

Autor: Hanna Radecka

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Rynek nieruchomości

Kamienice idą na uniwersytet

Pełna sala wykładowa, a wśród słuchaczy pracownicy Katedry Nieruchomości i Inwestycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z prof. Włodzimierzem Karaszewskim na czele – takie audytorium zgromadził pierwszy wykład prezesa Inside Parku na

Czytaj Więcej »
Aktualności

O czym nie powie ci agent ubezpieczeniowy

Marcin Kłodnicki, przedsiębiorca i inwestor od szesnastu lat związany z rynkiem ubezpieczeniowym, finansowym oraz biznesem, był gościem lutowego spotkania toruńskich mieszkaniczników. M. Kłodnicki wyjaśniał zawiłości umów ubezpieczeniowych. Marcin Kłodnicki to

Czytaj Więcej »