fbpx

5 cech charakteru, które musi wykształcić w sobie inwestor nieruchomości

Na pewno znasz powiedzenie, że w biznesie udaje się tym, którzy mają ‘’nosa do interesów’’. Że sukces spada z nieba na ‘’wybrańców’’. Wiele osób uważa, że posiadanie przez kogoś pieniędzy, auta i wymarzonych wakacji jest tożsame z tym, że pewnie albo ukradł, albo dostał od rodziców. Mało kto pomyśli: ‘’Wow, on na to wszystko sam zapracował! Warto uczyć się od niego przedsiębiorczości’’. Łatwiej jest posądzić kogoś o różne nieuczciwe czyny, niż przyznać, że ma się przed sobą człowieka, który bierze życie w swoje ręce. 

A co, gdyby ci, którzy mają negatywne podejście do sukcesu w biznesie, uwierzyli w końcu, że to nie jest żaden dar od losu, a efekt ciężkiej, często żmudnej pracy? Godzin spędzonych w samochodzie i nocek zarwanych przy komputerze? Setek przeczytanych książek? Dziesiątek błędów i podetknięć?

Osobowość przedsiębiorcy nie jest genetyczna. Nie musisz się z tym urodzić, by stać się człowiekiem sukcesu. Wszystkiego możesz się nauczyć – jeśli oczywiście tylko będziesz wystarczająco mocno tego chciał 🙂 

Właśnie: ‘’chęć’’. Bo to o nią tu chodzi! Jeżeli chcesz, to zostaniesz takim rekinem biznesu, że nie będziesz miał sobie równych – nawet, jeśli przedsiębiorczość nie była w przeszłości Twoją najmocniejszą stroną.

Moim celem jest edukowanie ludzi z branży nieruchomości tak, by wykształcili w sobie mentalność prawdziwego inwestora. 

Wiem, ze inwestorem nie musisz się urodzić, by nim być. 

Przedstawię Ci 5 cech, które powinna wykształcić w sobie osoba, które chce odnosić sukcesy w nieruchomościach. Jeśli zrozumiesz, w czym już jesteś niezły, a nad czym powinieneś jeszcze popracować, to z czasem dojdziesz do perfekcji, a perełki inwestycyjne i pieniądze zaczną same do Ciebie napływać! 

  1. Inwestor zna się na psychologii osobowości, patrzy prosto w oczy swoich rozmówców, obserwuje gesty werbalne i niewerbalne rozmówcy.  Potrafi rozpoznać typ człowieka, z którym prowadzi negocjacje i dostosowywać pod niego swoją komunikację. 
  2. Inwestor wie, że ważniejsze jest słuchanie, niż gadanie. Zawsze słucha dokładnie, co ma do powiedzenia druga strona, dzięki czemu dociera do potrzeb klienta tak, by strzelać argumentami bezpośrednio do celu – nie na oślep. 
  3. Inwestor zadaje dużo pytań, bo wie, że ten, kto pyta, kieruje rozmową. Przygotowuje się sumiennie do każdej rozmowy – bez względu na to, z kim będzie załatwiał interesy. 
  4. Inwestor cechuje się dużą pokorą. Gdy czegoś nie wie, przyznaje się do tego i uzupełnia wiedzę. Gdy ktoś zgłasza mu reklamacje, to stara się jak najlepiej zrozumieć drugą stronę. Jest komunikatywny i pewny swoich wartości, dlatego przyjmowanie krytyki nie wpływa na jego samoocenę. 
  5. Inwestor trenuje swoją wytrzymałość psychiczną. Nie działa sentymentalnie, a kiedy robi biznesy, emocje odkłada na bok. Wie, że najważniejszy w tym wszystkim jest jego cel. 

Te 5 cech to umiejętności biznesowe, które powinien opanować każdy inwestor nieruchomości. Gdy już je w sobie wykształcisz, Twoja skuteczność wzrośnie o kilkadziesiąt procent, a Ty nie będziesz miał sobie równych! 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Giełda

O crowdfundingu z prezesem Inside Parku

Tomasz Laskowski, prezes Inside Parku, kolejny raz był panelistą konferencji o crowdfundingu, organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.  Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przy współpracy z

Czytaj Więcej »